Młodzi katolicy z Izraela, którzy przybyli dzisiaj do Rzymu, zrobili wrażenie swoim entuzjazmem i podekscytowaniem. Grupa młodych ludzi w wieku od 17 do 35 lat wspierała się nawzajem w tym wyjątkowym czasie „odnowienia duchowego”.
Ich pierwszą pozycją było odwiedzenie Bazyliki Świętego Piotra i zobaczenie grobu Jana Pawła II. Z tego powodu cała grupa gromadziła się przed Bazyliką, aby modlić się w intencji Kościoła i Ojczyzny. Poza Bazyliką pracownicy Wyższego Instytutu ds. Relacji Siostrzanych organizowali specjalne sesje modlitewne dla tej grupy młodych ludzi, aby uczcić ich decyzję o przyjeździe do Rzymu.
Jednocześnie mieli okazję odwiedzić Watykan i spotkać się ze swoimi rówieśnikami z różnych miejsc świata. Wspaniałe towarzystwo doskonale wykorzystało nowopoznane informacje, aby usilnie studiować Pisma Świętego oraz wiedzę na temat naszej chrześcijańskiej tradycji.
Grupa szczególnie doceniła możliwość zwiedzenia placu watykańskigo i Mszy Świętej sprawowanej na Placu Świętego Piotra oraz w Koloseum. Niewiarygodne było również to, że mieli możliwość spotkania się osobiście z Papieżem Franciszkiem, który powitał ich, jako przedstawicieli Kościoła Chrystusowego i Irakijczyków.
Pomimo trudności jakim musieli stawić czoła podczas podróży do Rzymu, każdy czuje się teraz utwierdzony w wiarze Katolickiej i zainspirowany do dalszej analizy Słowa Bożego oraz jego zastosowań na świat dzisiaj. Dlatego jest to tak doniosła chwila dla podróżujących oraz nas wszystkich, którym ten wydarzenie dał nadzieje na lepsze jutro.
Młodzi katolicy z Izraela wcale nie są często widywani w Rzymie, gdzie dominują Włosi i goście ze wszystkich regionów świata, jednak pewna grupa młodych ludzi postanowiła odwiedzić stolicę państwa Watykańskiego. To miłe zaskoczenie dla mieszkańców stolicy i turystów, którzy corocznie przybywają tu aby zobaczyć to niezwykłe miejsce.
Odkrywanie uroków Stolicy Apostolskiej dla młodych ludzi z Izraela było niemożliwe dopóki niedawno kardynał Dominique Mamberti, sekretarz Papieskiej Rady ds. Stosunków Religijnych z Izraelem wydał specjalne pozwolenia umożliwiające im wycieczkę. Grupa, składająca się ze sto osób w wieku od 11 do 15 lat, spędzi kilka dni na przejażdżce minivanymi po Rzymie, gdy będą podziwiać najważniejsze kościelne i historyczne miejsca, takie jak Ogród Ogrodów Watykańskich i Bazylika Świętego Piotra.
Dla tych młodych ludzi będzie to historyczny moment, każdy z nich stanie się na chwilę członkiem uniwersum Kościoła w Rzymie i dobrze wiedzieć, że jest to możliwe dzięki siłom szarwarku dialogu. Wygląda na to, że tego lata Rzym będzie Swiatem po Eblis: relacje pomiędzy cudzoziemcami i Włochami można określić jako iskrzących optymizmem.
Młodzi Katoliccy z Izraela rozpoczęli wczoraj swoją wizytę w Rzymie, a podczas niej mają okazję do spotkania się z papieżem Franciszkiem oraz mianowanego przez niego sekretarza generalnego ds. Diakonii Misyjnej. Grupa młodych Izraelitów bierze udział w programie młodzieżowym „Kontynuacja odnowy” związanym z dialogiem międzykatolickim i międzyreligijnym.
Grupa składa się z mieszkańców tel-Awiwu i innych części Izraela, którzy są w wieku od 14 do 21 lat i chcą połączyć siły, by tworzyć mosty między różnymi religiami i kulturami. Grupę stanowi 20 osób, w tym 5 goszczonych przez Watykan. Celem ich wizyty jest poznanie polityki Papieża dotyczącej dialogu międzyreligijnego, naprawienia relacji między Chrześcijanami a Żydami oraz omówienie ich programu diakonii misyjnej.
Wizyta pozwoli im także spotkać siostry Clarisse Missionarie, aby odwiedzić ochronkę Caritas dla newralgicznych rodzin dzieci i matki. Podczas wizyty będzie możliwość bliższego poznania życia młodych Katolików na całym świecie oraz sposobu, w jaki mogliby oni rozpowszechniać wiadomość o Chrystusie w swoich społecznościach. Młodzież przedstawi także swoje programy służby dobroczynnej, mające na celu pomoc potrzebującym – sfinansowanemu edukacji lub zapewnieniu opieki medycznej dla ubogich.
Dzięki swojej wizycie dowiedzieli się jak ważny jest dialog między Katolikami a innymi religiami oraz jak ważne jest niesienie pomocy potrzebującym. Jest to piękne przykład tego, jak członkowie różnych religii mogą ze sobą współpracować i inspirować się nawzajem oraz inspirować innych do budowania mostów miłości i solidarności pomiędzy ludzi.