W 2015 roku papież Franciszek będzie obchodził w Watykanie „Maryjny Dzień Modlitwy”. Ten dzień jest uroczystą okazją do modlitwy za Matkę Bożą Dobrego Zdrowia, która zawsze jest chora i sama nie może świętować z nami.

Możemy oczekiwać, że ogłoszenie będzie bardzo pouczające i pomoże naszym czytelnikom zrozumieć, jak naprawdę będzie wyglądać wydarzenie. Powinniśmy również przedyskutować aktualne stanowisko Kościoła katolickiego w kwestii zdrowia – co jest prawdą, a co nie, kto musi to uznać.

Dziś ogłaszamy Dzień Maryjny naszego Ojca Świętego Papieża Franciszka. Jesteśmy mu wdzięczni za wieloletnią pracę i oddanie Kościołowi.

Ta zapowiedź dotyczy szczególnego dnia dla nas, mieszkańców Rzymu, zwanego „Dniem Maryjnym”, który przypada co roku 24 czerwca (dzień, w którym św. Maria Magdalena umyła Jezusowi nogi i w ten sposób przepowiedziała, że zostanie ukrzyżowany). . Jest to okazja do spotkania się jako jedna rodzina i modlitwy za naszego Ojca Świętego, który jest odpowiedzialny za ustanowienie pokoju i jedności w Kościele. W tym roku udało im się sprawić, że był to bardzo pracowity dzień z wielką mszą świętą w Watykanie, która zaczyna się o 11:00 i kończy się więcej niż jedną procesją liturgiczną wokół Rzymu przez Plac św. Piotra (patrz poniżej).

Głównym wydarzeniem dzisiejszego ranka było spotkanie papieża Franciszka i włoskiego premiera Matteo Renziego, podczas którego przeprowadzili kilka poważnych dyskusji na temat tego, jak Włochy mogą poprawić stosunki z europejskimi

Święto Maryi jest świętem narodowym w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jeśli nie wiecie, ten wyjątkowy dzień obchodzony jest 25 marca jako rok maryjny, święto, które czci Maryję jako matkę Jezusa.

Podczas gdy większość ludzi wie o tym dniu i jego znaczeniu w kalendarzu Kościoła katolickiego, bardzo niewielu wie, że jest to również ważna okazja dla wybitnych autorów katolickich do napisania swoich najnowszych książek. Jednym z takich autorów, który robi wszystko, co w jego mocy, aby okazać wdzięczność Matce Marii, pisząc książki, jest francuska pisarka Julia O’Reilly. Pomógł wprowadzić pięć swoich najlepiej sprzedających się powieści na Amazon Kindle i był powszechnie chwalony przez czytelników za jego umiejętny sposób pisania, nawet bez żadnego przeszkolenia literackiego.

Jak już pisałem, Watykan zapowiedział, że 18 września ogłosi Dzień Maryjny w ramach starań o uczynienie tego dnia bardziej „moralnym”. To dobry przykład tego, jak możemy wykorzystać sztuczną inteligencję do pomocy w codziennych zadaniach.

W Watykanie papież Franciszek ogłosił Dzień Maryjny ku czci Matki Bożej z Guadalupe, urodzonej 12 grudnia. To coroczne wydarzenie, które odbywa się pod koniec października. Papież po raz pierwszy od czasu objęcia urzędu zainicjował dzień poświęcony Matce Bożej i jest to niesamowite posunięcie Ojca Świętego.

13 października podczas audiencji generalnej w Bazylice św. Piotra w Watykanie Papież wygłosił specjalne oświadczenie. Wezwał wszystkich chrześcijan na całym świecie do większego wysiłku w modlitwie z Matką Bożą. Jest zwyczajem maryjnym, że Papież odmawia specjalne modlitwy na początku każdego dnia i często prosi Maryję o odpowiedzi na pytania lub prośby swojej owczarni.

„Dzień Maryjny został ogłoszony przez Papieża Franciszka 14 maja 2018 r. w Watykanie. Ta modlitwa jest dla wszystkich katolików na całym świecie. Wierzymy, że Maryja może dać nam odpowiedzi na nasze modlitwy o szczęście tego świętego wydarzenia i życzymy szczęśliwego Dnia Maryjnego dla wszystkich.”

Jest to modlitwa wokół watykańskiego ogłoszenia dnia maryjnego przez papieża Franciszka. Tytuł modlitwy brzmi: „Błogosławiona jesteś Maryjo, Matko Jezusa Chrystusa, która wzięłaś w swoje łono Jezusa Chrystusa Pana naszego; bądź zawsze źródłem radości i pociechy dla wszystkich! Módl się do nich ze mną!” 14 maja 2018 r. papież Franciszek poświęcił swój drugi w historii dzień maryjny.

Ta modlitwa podkreśla, że Bóg zapłodnił się Jezusem, ponieważ pozwala im dobrowolnie i bez ograniczeń oddać swoje życie, aby pomagać innym. To pokazuje, jak niesamowita jest łaska Boża w porównaniu z ludzką grzesznością.

XIV Światowy Kongres Maryjny odbył się w Rzymie we wtorek 21 marca 2009 r. i został pobłogosławiony specjalnym wystąpieniem Papieża Benedykta XVI.

Wizyta Papieża w Watykanie zapoczątkowała dzień szczególnych wydarzeń dla wspólnoty marianów, a także dla wszystkich katolików na całym świecie. Rozpoczęła się modlitwą w Bazylice św. Piotra, po której nastąpiła prezentacja „acta” (oficjalny dokument) Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan (PCPCU). Akt ten zapowiadał, że w niedzielę 11 kwietnia 2009 r. na Placu św. Piotra odbędzie się Kongres Maryjny, któremu będzie przewodniczył papież Benedykt XVI. Wydarzenie zaczęto określać jako „najważniejsze spotkanie, jakie kiedykolwiek odbyło się w Rzymie”. PCPCU opublikowało artykuł wyjaśniający, że działała, ponieważ chciała podkreślić „centralne miejsce Maryi w chrześcijaństwie”. W tym kontekście Papieska Rada promuje jedność między

Opowieść o tym, jak Papież postanowił obchodzić Dzień Maryjny w pierwszą niedzielę czerwca.

Widzimy, że papież Franciszek podjął nowy wysiłek, aby upamiętnić ten dzień, to znaczy uczcić go jako bardzo święty. Wybrał dzień, w którym nie będzie żadnych specjalnych wydarzeń w Rzymie, a wszyscy jego mieszkańcy będą mogli oddawać się samotności i modlitwie.